Fontos BL-meccset veszített el Splitben a Szolnok

Sorozatban harmadszor kapott ki a Szolnok a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmei során: a magyar együttes a 10. fordulóban a Jadran Split otthonában szenvedett 13-9-es vereséget, így egyre nehezebb helyzetbe kerül a továbbjutást illetően.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 10. forduló, A csoport:
A csoport:
Jadran Split (horvát)-Szolnoki Dózsa 13-9 (3-1, 5-2, 2-4, 3-2)

a magyar csapat gólszerzői: Drasovic 4, Angyal 2, Subotic, Pijetlovic, Szeghalmi 1-1

A magyar csapat már a találkozó elején szinte kilátástalan helyzetbe került, ugyanis a horvátok kevesebb mint tíz perc játék után ötgólos előnyben (7-2) voltak. A Tisza-parti alakulat innentől kezdve csak üldözte riválisát, de csak pillanatnyi fellángolásai voltak.

A Jadran Split mindössze a második sikerét aratta a csoportkörben, míg az ötödik helyen álló Szolnok sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el.

A nyolccsapatos csoportból – melynek többi mérkőzését szerdán rendezik – négyen jutnak a sorozat nyolcas döntőjébe.

korábban:
B csoport:
A-Híd OSC Újbuda – CN Terrassa (spanyol) 21-4 (5-0, 5-1, 6-1, 5-2)

a magyar csapat gólszerzői: Burián, Manhercz 5-5, Prlainovic 3, Erdélyi, Randelovic, Seman 2-2, Ubovic, Ukropina 1-1

A csoport állása: 1. A-Híd OSC Újbuda 22 pont/10 mérkőzés, 2. Pro Recco és FTC-Telekom Waterpolo 20/9-20/9, 4. Mladost Zagreb 19/10, 5. CN Terrassa (spanyol) 13/10, 6. CN Marseille (francia) 10/10, 7. Waspo Hannover (német) 6/10, 8. Dinamo Tbiliszi (georgiai) 0/10

Borítókép: Kvangdzsu, 2019. július 17. Vámos Márton a férfi vízilabda tornán, a C csoportban játszott Magyarország - Spanyolország mérkőzésen a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 17-én. MTI/Kovács Tamás