Hozta a papírformát a Ferencváros, a Szolnok és a Vasas a vízilabda MK-ban

A címvédő Ferencváros mellett a Szolnok és a Vasas is papírforma győzelemmel zárt csoportjának élén a férfi vízilabda Magyar Kupa első fordulójának vasárnapi játéknapján.

A sorozat mostani első körében négy helyszínen, Budapesten, Kaposváron, Tatabányán és Szegeden játszottak körmérkőzéseket a négy csoport csapatai. Az itt megszerzett eredményeket továbbviszik magukkal a csapatok a második körbe, ahol a következő hétvégén újra négy négyes csoportban – kék, fehér, piros és zöld – küzdenek majd. Ezekbe a kvartettekbe az első körből egy első, egy második, egy harmadik és egy negyedik helyezett kerül.

A harmadik forduló csoportbesorolása szintén az előző fázis eredményei alapján történik: az I csoportban a „színes” csoportok 1-2. helyezettje szerepelnek, míg a II-esben a 3-4. helyezettek. Ebben a szakaszban azok a csapatok már nem találkoznak egymással, akik korábban összecsaptak.

Az augusztus közepén esedékes negyedik forduló lesz a sorozat utolsó szakasza, amelyben a csapatok az I. és II. csoportban elért helyezéseik alapján helyosztó mérkőzéseket játszanak.

A Magyar Kupa győztese indulhat az Eurokupa 2021/22-es kiírásában.

BENU Férfi Magyar Kupa, 1. forduló:

B csoport (Kaposvár):
BVSC-Zugló – UVSE 12-9 (4-1, 1-2, 3-4, 4-2)
Szolnoki Dózsa-Kaposvári VK 22-4 (6-2, 7-1, 3-0, 6-1)

korábban:
Kaposvári VK – BVSC-Zugló 14-14 (4-2, 4-3, 4-4, 2-5)
Szolnoki Dózsa-UVSE 17-9 (4-2, 6-1, 5-3, 2-3)

A csoport végeredménye: 1. Szolnoki Dózsa 9 pont, 2. BVSC-Zugló 4, 3. UVSE 3, 4. Kaposvári VK 1

C csoport (Margitsziget):
PVSK-Mecsek Füszért – KSI SE 10-9 (3-0, 3-5, 3-2, 1-2)
FTC-Telekom Waterpolo – PannErgy-Miskolci VLC 17-4 (5-1, 4-0, 4-1, 4-2)

A csoport végeredménye: 1. FTC-Telekom Waterpolo 9 pont, 2. PannErgy-Miskolci VLC 4 (33-39), 3. PVSK-Mecsek Füszért 4 (28-47), 4. KSI 0