Kazahsztánt is magabiztosan verte a női pólóválogatott

Keszthelyiék ezúttal 17 góllal bizonyultak jobbnak riválisuknál a trieszti olimpiai selejtező tornán.

Második mérkőzését is könnyedén nyerte meg a magyar női vízilabda-válogatott a Triesztben zajló olimpiai selejtező tornán: Bíró Attila együttese szerdán Kazahsztán ellen 23-6-ra nyert. A magyar csapat csütörtökön a görögökkel játszik a csoportgyőzelemért. A nyolc válogatottat felvonultató tornáról a két döntős jut ki a tokiói nyári olimpiára.

B csoport, 2. forduló:
Magyarország-Kazahsztán 23-6 (7-2, 6-3, 5-1, 5-0)
a magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 9, Gurisatti 4, Leimeter 3, Parkes, Szilágyi 2-2, Garda, Vályi, Gyöngyössy 1-1

Ahogyan kedden, az izraeliek elleni nyitányon, úgy ezúttal is csak a gólkülönbség javítása volt a tétje a találkozónak, hiszen a mezőny egyetlen nem európai csapata nincs azonos súlycsoportban az Európa-bajnoki bronzérmes magyar csapattal.

Ennek megfelelően, akárcsak kedden, 7-2-es első negyeddel nyitott a magyar válogatott, a félidőre pedig eljutott olyan állásig (13-5), amennyire az egyetlen komoly csoportrivális, a görög csapat győzte le kedden a kazahokat.

Az utolsó percekben még egy ritkán látható helyzet is előállt, a kazahoknál ugyanis annyi játékos kipontozódott, hogy a magyarok folyamatos emberelőnyben vízilabdáztak. A csapat legeredményesebbje Keszthelyi Rita volt kilenc góllal.