A Szolnok nyerte a pólóbajnokság alapszakaszát

A Szolnok nyerte a férfi vízilabda ob I. alapszakaszát, miután a 30., záró forduló szombati játéknapjának nyitómeccsén nyolc góllal diadalmaskodott a KSI felett.

A Tisza-parti alakulat hazai medencében könnyedén verte a 16 csapatos élvonal 15. helyezettjét.

A Szolnok a rájátszásban az alapszakaszban negyedikként végző BVSC Zuglóval találkozik, és az elődöntős párharcot az egymás elleni eredmények – egy győzelem, egy döntetlen – nyomán 4-0-s vezetésről kezdi a vasutascsapat ellen.

A másik elődöntőben az FTC és az OSC vív meg egymással, a fővárosi rangadót vasárnap játssza a két együttes az utóbbi gárda otthonában. A páros mérkőzések a hetedik pont megszerzéséig tartanak.

Az Eger csak nagy nehézségek árán tudta legyűrni alsóházi ellenfelét, a Szegedet. A középmezőnyhöz tartozó hevesi gárda 4-7-ről kapaszkodott vissza, s győzött végül minimális különbséggel, 10-9-re.

Az UVSE otthon 7-3-ra legyőzte a Miskolcot, így a 7., míg vendége a 9. helyen végzett a 16 csapatos élvonalban. A Komjádi uszodában rendezett meccsen a házigazda a harmadik negyed közepére 5-1-re elhúzott, s nem hagyott visszautat a miskolci csapat számára.

A Tatabánya nyert a Debrecen ellen, így győzelemmel köszönt el az élvonaltól. A három pont begyűjtésével a házigazda megelőzte a KSI-t, amely az első osztály utolsójaként, a 16. hely birtokosaként esett ki az ob I-ből, míg a Debrecen a 14. pozícióban zárta a bajnokságot, ennél fogva osztályozót kell játszania az OB I/B győztesével.

A Vasas vendégként – Szentesen – is kilenc góllal tudott nyerni, és ötödikként zárta az alapszakaszt.

A BVSC sima győzelmet aratott a Honvéd vendégeként. A vasutascsapat a negyedik, a Kőér utcai együttes pedig a hatodik helyen fejezte be a 2020/21-es idény alapszakaszát. A találkozó legeredményesebbje öt góljával a BVSC-s Gyárfás Tamás volt.

A szombati mérkőzésen utoljára ült le a kispadra Novák Ferenc, a hazaiak vízilabda-szakosztályának igazgató-helyettese, aki 1978-tól irányította a Bp. Spartacus, majd a Honvéd csapatát az 1998-as fúziótól 2017-ig szakosztály-vezetőként. A klub közösségi oldalának bejegyzése szerint a szakember az egyesülettől nem köszön el, az érdi utánpótlás-bázis ügyeit viszi tovább.

A Pécs hét góllal nyert vendége, a Kaposvár ellen, minek nyomán a baranyai együttes a 10. helyre lépett előre, a somogyiak pedig a 12. helyen zártak.

E.ON férfi ob I, alapszakasz, 30. (utolsó) forduló:
Szolnoki Dózsa-KSI SE 17-9 (5-0, 6-1, 3-2, 3-6)
Tigra-ZF-Eger – Szegedi VE 10-9 (3-3, 2-4, 4-1, 1-1)
UVSE Hunguest Hotels – PannErgy-Miskolc 7-3 (1-0, 3-1, 1-2, 2-0)
Tatabánya-Debreceni VSE 6-4 (1-1, 1-2, 2-1, 2-0)
Metalcom Szentes – A-Híd VasasPlaket 7-16 (1-2, 3-5, 1-6, 2-3)
Budapesti Honvéd SE-BVSC Zugló 10-18 (0-3, 3-6, 3-4, 4-5)
PVSK Mecsek Fűszért – Kaposvári VK 16-9 (5-1, 4-4, 3-1, 4-3)

16. KSI SE 30 2 2 26 281-426 8 – kiesett

Az 5-16. helyezett csapatok már nem szállnak vízbe ebben a szezonban, a rájátszás csak az alapszakasz első négy helyezettjét érinti. Ők vívnak párharcot a döntőbe kerülésért: az első Szolnok a negyedik BVSC-vel, a második FTC a harmadik OSC-vel játszik. A továbbjutáshoz hét pontra van szükség, de a felek az alapszakaszban egymás ellen elért eredményeiket magukkal viszik. Az első meccsen az a csapat a pályaválasztó, amelyik az alapszakaszban előrébb végzett. Az alapetap 30. – utolsó – fordulójából még egy mérkőzés van hátra: az OSC az újbudai Nyéki uszodában vasárnap 14.05 órától fogadja a Ferencvárost. A rangadó kimenetelétől függ, hogy helyet cserél-e a két együttes a tabellán, vagy az FTC marad a második, és az OSC a harmadik.

A kiírás értelmében a tabella 15. és 16. helyezettje – a Tatabánya és a KSI – kiesik az első osztályból, a 14. Debrecennek pedig osztályozót kell játszania az OB I/B győztesével, vagyis az élvonal mezőnye 14 csapatosra szűkül. A 2020/21-es bajnokság első három együttese indulhat a Bajnokok Ligája következő versenysorozatában, a negyedik helyezett az Eurokupában szerepelhet. Mivel a Magyar Kupa győztese, a FTC már elődöntős, a helyén az ötödikként zárt Vasas jogosult az Eurokupa-részvételre.

Borítókép: Radomir Drasovic (Fotó: MTI/Mónus Márton)