Nehéz helyzetben a címvédő FTC a vízilabda-bajnokságban

Az elődöntőben az OSC számára már egy döntetlen is elég ahhoz, hogy kiverje a címvédő és BL-győztes Varga Zsolt együttesét.

Az OSC 9-7-re nyert a címvédő Ferencváros ellen a férfi vízilabda ob alapszakaszának vasárnapi zárómérkőzésén.

Varga Dániel együttese a találkozó második részére felőrölte Bajnokok Ligája-győztes riválisát, amelyet így nemcsak hogy megelőzött a tabellán és ezzel hazai környezetben kezdheti elődöntős párharcukat, hanem elég számára egy döntetlen is a fináléba kerüléshez, ugyanis mindkét szezonbeli összecsapását megnyerte a zöld-fehérek ellen.

Eredmények, E.ON férfi ob I, alapszakasz, 30. (utolsó) forduló:
OSC – FTC-Telekom Waterpolo 9-7 (1-1, 2-4, 4-2, 2-0)
szombaton játszották:
PVSK Mecsek Fűszért – Kaposvári VK 16-9 (5-1, 4-4, 3-1, 4-3)
Szolnoki Dózsa-KSI SE 17-9 (5-0, 6-1, 3-2, 3-6)
Tigra-ZF-Eger – Szegedi VE 10-9 (3-3, 2-4, 4-1, 1-1)
UVSE Hunguest Hotels – PannErgy-Miskolc 7-3 (1-0, 3-1, 1-2, 2-0)
Tatabánya-Debreceni VSE 6-4 (1-1, 1-2, 2-1, 2-0)
Metalcom-Szentes –  A-Híd VasasPlaket 7-16 (1-2, 3-5, 1-6, 2-3)
Budapesti Honvéd SE-BVSC Zugló 10-18 (0-3, 3-6, 3-4, 4-5)

16.  KSI SE                      30  2   2  26  281-426   8 – kiesett

Az 5-16. helyezett csapatok már nem szállnak vízbe ebben a szezonban, a rájátszás csak az alapszakasz első négy helyezettjét érinti. Ők vívnak párharcot a döntőbe kerülésért: az első Szolnok a negyedik BVSC-vel, a második OSC a harmadik FTC-vel játszik. A továbbjutáshoz hét pontra van szükség, de a felek az alapszakaszban egymás ellen elért eredményeiket magukkal viszik. Az első meccsen az a csapat a pályaválasztó, amelyik az alapszakaszban előrébb végzett.

A kiírás értelmében a tabella 15. és 16. helyezettje – a Tatabánya és a KSI – kiesik az első osztályból, a 14. Debrecennek pedig osztályozót kell játszania az OB I/B győztesével, vagyis az élvonal mezőnye 14 csapatosra szűkül. A 2020/21-es bajnokság első három együttese indulhat a Bajnokok Ligája következő versenysorozatában, a negyedik helyezett az Eurokupában szerepelhet. Mivel a Magyar Kupa győztese, az FTC már elődöntős, a helyén az ötödikként záró Vasas jogosult az Eurokupa-részvételre.

Borítókép: Varga Dániel fotó: Stuber Sándor/vlv.hu)