A vizes világbajnokság versenyeit az M4 Sport és az m4sport.hu közvetíti élőben.
A riválisok helyzete
„Jó érzések vannak bennem. Semmiféle baljós előjel nincs, úgy állnak össze a különböző dolgok, hogy az bizakodóvá tesz. Azt persze látni kell, hogy egy nagyon éles és kemény negyeddöntő áll előttünk, azt szeretném, ha erre a mérkőzésre mindenki ki tudná magát hegyezni.”
„Ami a riválisok helyzetét illeti: éppen most olvastam az ellenfelek névsorait, és feltűnt, hogy jelentős változások történtek. Nem használom a gyengülés szót, mert ez a frissítés rengeteg jót is hozhat magával – ezt már a saját bőrömön is tapasztaltam korábban. Mindenesetre, amikor éles szituáció áll elő egy szoros meccsen, akkor érdemes mindig az ismerős arcokra koncentrálni, akikről tudjuk, képesek eredményesek lenni döntő pillanatokban is. A nagy riválisoknál az ilyen játékosok száma jelentősen megfogyatkozott, abbahagyták vagy lemondták a folytatást. Az jutott eszembe, hogy a helyükre érkező fiatalok vagy nagyon felkötik a gatyát, vagy a válogatottjuk nem fog tudni ugyanolyan erőt képviselni, mint korábban.”
A magyar válogatott formája és felépítése
„Azt érzem magunkon, hogy a bajnokság végére időzített csúcsforma még mindig tart. Ráadásul rég láttam ilyen kiegyensúlyozott magyar pólóválogatottat. Régen összemosódtak bizonyos a pozíciók, voltak szélsők, akik bekkeltek, védők, akik bementek centerbe. Most azonban Märcz Tamás szövetségi kapitány válogatási elvének köszönhetően kifejezetten jó struktúrájú együttesünk van, melyben egyértelműek a szerepek – három kifejezetten bekk típusú” játékos került be a csapatba, három balkezes van és hárman játszanak a kapásoldalon – így mindenki a saját feladatára koncentrálhat.”

Az összhang
„Öt Fradi-játékos van a csapatban, de a többiekkel is játszottunk már együtt, ilyen szempontból a magyar válogatott szerintem előnyben van, talán a görögök és a spanyolok tudják még ezt felmutatni ennyire markánsan. Biztosan kell majd néhány meccs a teljes összeszokásra, de nem aggódom emiatt, s nem jelent gondot, hogy az elején nem leszünk a legpörgősebb formában. A második héten robbantunk.”
A Montenegró elleni bemutatkozás
„Már az elején mindig győzelemre játsszuk a meccseinket, ezért általában meg is nyerjük a csoportunkat. Ha ezért jár szabadnap, akkor az a mi utunk. Jöttünk már ki ebből így is, úgy is, nem foglalnék állást abban, hogy a meccs nélküliség vagy a folyamatos játék a jobb. Nem is nagyon foglalkoztat, miként végzünk a csoportban, mert a negyeddöntővel indul a világbajnokság. Tudom, erre a kijelentésre iszonyatosan rá lehet görcsölni – és tud nyomást jelenteni az is, ha hazai pályán játszik egy csapat –, de nálunk azért olyan rutinos játékosok vannak, akik ezeket pontosan tudják. Mióta ismerjük a csoportbeosztást, mentálisan arra készülünk, hogy a negyeddöntőben lesz egy nagyon éles meccsünk, feltehetően az olasz vagy a spanyol csapat ellen.”
A magyar férfi vízilabda-válogatott vb-kerete:
Kapusok: Lévai Márton, Vogel Soma
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel, Burián Gergely, Hárai Balázs, Jansik Szilárd, Manhercz Krisztián, Mezei Tamás, Nagy Ádám, Pohl Zoltán, Varga Dénes, Vámos Márton, Zalánki Gergő
Tartalékok: Fekete Gergő és Vigvári Vendel – őket Covid-érintettség esetén lehet becserélni.
A vb csoportbeosztása:
A csoport: MAGYARORSZÁG, Montenegró, Brazília, Georgia (Grúzia)
B csoport: Görögország, Németország, Horvátország, Japán
C csoport: Spanyolország, Olaszország, Dél-afrikai Köztársaság, Kanada
D csoport: Szerbia, Ausztrália, Kazahsztán, Egyesült Államok
A magyar válogatott programja a vb csoportkörében (a magyar csapat végig a Margitszigeten, a Hajós 50-méteres “fő medencéjében” játszik):
Június 21., kedd
21.00 – Montenegró-Magyarország
Június 23., csütörtök
21.00 – Magyarország-Brazília
Június 25., szombat
21.00 – Magyarország-Georgia