×

A vb-döntő után ismét legyőzte Olaszországot, a spanyol válogatott nyerte az Eb bronzcsatáját

mti
Spanyolország szinte az egész mérkőzésen lépéselőnyben játszhatott, a sorra egyenlítő olasz vízilabda-válogatott ellen, a spliti Európa-bajnokság bronzmeccsén. Olaszország egyszer sem tudott vezetést szerezni, a spanyolok 7–6-ra győztek.

A két hónappal ezelőtti, margitszigeti vb döntőjének ismétlésén az akkor ötméteresekkel aranyérmes spanyolok kezdtek jobban, két góllal elhúztak, de a nagyszünetre egyenlítettek az olaszok. A harmadik negyedet követően ismét kettővel vezettek a spanyolok, az olaszok azonban még egyszer felálltak és 6-6-nál utolérték ellenfelüket. A meccset eldöntő gólt Felipe Perrone Rocha lőtte 3:19 perccel a vége előtt.

Az egész mérkőzésre jellemző feszült hangulat nem múlt el a végső dudaszóval, a két csapat játékosai ugyanis szóváltásba keveredtek egymással a parton, de tettlegességig nem fajult a helyzet.

A címvédő és olimpiai bronzérmes magyarok 20.30-tól a házigazda horvátokkal csapnak össze a döntőben, melyet élőben követhet az M4 Sporton és az m4sport.hu oldalon.

Eredmény, bronzmérkőzés:
Spanyolország–Olaszország 7–6 (3-1, 0-2, 3-1, 1-2)
gólszerzők: Granados, Sanahuja, Larumbe, Fameras, Perrone, Barroso, Bustos 1-1, ill., Damonte 2, Cannella, Bruni, Dolce, Di Fulvio 1-1

Az olimpiai ezüst- és világbajnoki bronzérmes görög válogatott 10-8-ra legyőzte a francia csapatot az ötödik helyért.

az 5. helyért:
Görögország–Franciaország 10-8 (3-2, 4-1, 2-2, 1-3)

A montenegrói válogatott 14-11-re legyőzte a georgiai csapatot a hetedik helyért rendezett mérkőzésen, így kijutott a jövő évi, olimpiai kvalifikációs fukuokai világbajnokságra.

a 7. helyért:
Montenegró–Georgia 14-11 (6-4, 2-1, 4-3, 2-3)

Borítókép: A spanyol Felipe Perrone Rocha (b) és az olasz Jacopo Alesiani a vízilabda Európa-bajnokság férfi tornájának 3. helyéért játszott Spanyolország - Olaszország mérkőzésen Splitben 2022. szeptember 10-én. MTI/Illyés Tibor