Összejött a derbi: FTC–UVSE döntőt rendeznek a női vízilabda Magyar Kupában

A Ferencváros 11–7-re legyőzte a Dunaújvárost, az UVSE pedig 17–11-re verte a BVSC-t a BENU női vízilabda Magyar Kupa elődöntőjében.

Az FTC–Dunaújváros elődöntőt előbbi kezdte jobban, Tóth-Csabai Dóra hamar kettőt rámolt. A DFVE Garda Krisztina extra teljesítményével tartotta a lépést, mellette hiába harcolt ki temérdek emeberelőnyt Geraldine Mahieu, a fórokat rendre gyámoltalanul oldotta meg Vad Lajos csapata. A Fradi a gyors kontrákat és támadásbefejezéseket erőltette, ami hozott is a konyhára, Gurisatti, Leimeter és Kuna is eredményes volt. Maczkó Lilla védéseivel még az utolsó felvonásra is meccsben maradt a Dunaújváros, de a negyedik negyed már csak a zöld-fehérekről szólt, s magabiztos, 11–7-es győzelemmel masíroztak a Magyar Kupa-döntőbe.

BENU női Magyar Kupa, elődöntő
FTC-Telekom Waterpolo–Dunaújvárosi FVE 11–7 (3–2, 4–3, 2–2, 2–0)
gólszerzők: Gurisatti, Leimeter 3-3, Tóth Csabai, Kuna 2-2, Vályi 1, illetve Garda 4, Kardos, Horváth B., Somogyvári 1-1

Az UVSE is döntőbe jutott, miután a pénteki második elődöntőben 17-11-re legyőzte a Szőnyi úton a házigazda BVSC-t. A lila-fehérektől Hajdú Kata négyszer volt eredményes, a vesztes BVSC-ből Ármai Zita öt gólt szerzett. A zuglóiak egyszer sem vezettek a mérkőzésen.

UVSE–BVSC-Zugló 17–11 (3–2, 4–3, 4–2, 6–4)
gólszerzők: Hajdú 4, Baksa, Szegedi 3-3, Faragó, Kenéz 2-2, Lendvay, Irmes, Peresztegi 1-1, illetve Ármai 5, Mészáros-Farkas, Kele 2-2, Fekete, Kolárová 1-1

A finálét szombaton 20 órakor kezdődik, az M4 Sport+ élőben közvetíti.

Borítókép: Budapest, 2023. március 25. A ferencvárosi Leimeter Dóra (j) és Hajdú Kata, az UVSE játékosa a női vízilabda Eurokupa döntőjében játszott első, az UVSE - FTC-Telekom Waterpolo mérkőzésen a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2023. március 25-én. MTI/Bodnár Boglárka