Nemzeti Sportrádió
Most szól:

Videó: drámai végjáték után Vogel a hős – ötösvédésével BL-döntőbe fejelte a Fradit

Vogel Soma ismét bizonyította klasszisát, ezúttal a férfi vízilabda Bajnokok Ligája elődöntőjének ötöspárbajában hárított hatalmas bravúrral az utolsó párban, ezzel BL-döntőbe segítve csapatát.

A Ferencváros kifejezetten l kezdett, de belealudt a záró nyolc perc elejébe, így a Novi Beograd két gólt szerzett emberhátrányban és kiegyenlített, végül Merkulovnak sikerült ébresztőt fújnia.

A kiegészülő belgrádiak másfél perccel a vége előtt egyenlítettek, a túloldalon Mandic fórból hibázott, Molnár viszont labdát szerzett és emberelőnybe került az FTC.

Az öröm pillanatai, Vogel Soma védésével a Bajnokok Ligája döntőjébe fejelte az FTC-Telekomot. (MTI/Szigetváry Zsolt)

Nyéki Balázs vezetőedző időt kért, azonban egy rossz passz miatt lövés sem lett a figurából. A meccs utolsó támadása így a Novi Beogradé lett, az időkérés után Vlahopulosz lövése viszont fölé szállt, így akárcsak a Pro Recco és az Olympiakosz között, ebben az elődöntőben is ötméteresek döntöttek.

Ebben a párharcban egyetlen játékos hibázott, utolsó lövőként Szkumpakisz próbálkozását Vogel kifejelte, ezzel döntőbe jutott a Ferencváros.

A BL döntőjét pénteken 21 órától élőben közvetíti az M4 Sport és az m4sport.hu.

Férfi Bajnokok Ligája, négyes döntő:
elődöntő:
FTC-Telekom Waterpolo (magyar)–Novi Beograd (szerb) 18–17 (4–4, 3–2, 5–4, 1–3) – ötméteresekkel: 5–4
Gólszerzők: Mandics 6, Merkulov 4, Argiropulosz 3, Di Somma, Fekete, Jansik, Varga, Vigvári 1-1

Pro Recco (olasz)-Olympiakosz (görög) 13-11 (3-0, 1-2, 3-3, 2-4, 4-2) – ötméteresekkel