A találkozót végigvédő Csoma Kristóf szerint fergeteges védekezés volt előtte. „Öröm volt nézni, hogy lekövettük azt, amit mondtam vagy amit Zsolt kért. Kérik is tőlem, hogy irányítsam a védekezést. Majdhogynem hiba nélkül játszottunk védekezésben. Szerintem elöl voltak pontatlanságaink, még bele kell pörögnünk az Eb-be, de ez egy nagyon jó kezdet volt.”
Úgy érzi, jól is ment neki a védés, erős tudott maradni mentálisan az egész találkozó alatt.
„Az első gólomtól egy ilyen „megérkezés” élményem lett, nyilván nagyon örültem, hogy tudtam segíteni a csapatnak” – nyilatkozta a két gólt szerző Nagy Ákos. A csapat egyetlen balkezes játékosa szerint minden meccsbe bele kell tenni a száz százalékot, mert ha nem így van, akkor nagyon nehéz lehet a meccs.
„Ehhez gratulálok is a csapatnak, mert száztíz százalékon pörögtünk és megtettünk mindent annak érdekében, hogy a vége az olyan könnyűnek látszódjon, mint ami az eredményjelzőn volt.”
Fekete Gergő nem érzi úgy, hogy papírforma eredmény született, de nem tudott olyan újat húzni a francia csapat, amire ne lettek volna felkészülve. „Az elmúlt 3-4 hét felkészülése nagyon jót tett nekünk. Jó volt a védekezés, bár a végére kicsit kiengedtünk. Hosszú a torna, nem lehet minden pillanatban százszázalékos teljesítményt nyújtani. Ezen a meccsen az volt a terv, hogy az első két negyedben legyen száztíz százalék, aztán ha el tudunk lépni, akkor védekezésben száz százalék, támadásban viszont játsszuk végig az akciókat.”













