Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Győzelem a szerbek ellen is, már biztosan világkupa-szuperdöntős a pólóválogatott

Győzelem a szerbek ellen is, már biztosan világkupa-szuperdöntős a pólóválogatott

MTI
A magyar férfi vízilabda-válogatott 12-10-re legyőzte az olimpiai- és Európa-bajnok szerbeket a világkupa görögországi divízió I-es tornáján, ezzel eldőlt, hogy ott lesz a sorozat nyári nyolcas döntőjében.

Varga Zsolt csapata hétfőn a házigazda görögök felett aratott sikerrel kezdett, kedden pedig ötméteres párbajban győzte le a hollandokat.

A magyar válogatott úgy ugrott medencébe, hogy győzelemmel, vagy ötméteresek utáni vereséggel is biztosítja felsőházas szereplését, azaz kijut a világkupa ausztráliai szuperdöntőjére. Varga Zsolt szövetségi kapitány Leinweber Olivér személyében egy újoncnak is bizalmat szavazott, a keretből pedig Jansik Szilárd és Lugosi Csongor maradt ki.

A magyar csapat egészen a negyedik negyedig magabiztosan kézben tartotta a mérkőzést, a négy gólt szerző Vigvári Vince vezérletével megnyugtató előnyt dolgozott ki a záró nyolc perc előtt (11-7). A szerbek óriási hajrába kezdtek és egy perccel a vége előtt minimalizálták a különbséget, de Fekete Gergő lövése nem sokkal a lefújást megelőzően eldöntötte az összecsapást.

Férfi világkupa, selejtező, A csoport, 3. forduló:
Magyarország-Szerbia 12-10 (3-2, 3-2, 5-3, 1-3)
magyar gólszerzők: Vigvári Vi. 4, Fekete 3, Varga Vi., Tátrai, Vismeg, Nagy Ád., Szalai 1-1


A divízió I-es tornán a tavaly a nőknél kipróbált formulát alkalmazzák: a csoportkört követően az első két-két helyezett alkot egy újabb kvartettet és játszik még egy teljes kört, így alakul ki a sorrend az 1-4. helyen, az 5-8. helyért hasonló módon zajlanak majd a meccsek.

A tornáról öt csapat jut a Sydneyben július 20-26. között sorra kerülő nyolcas döntőbe, amelynek mezőnye a 2. divízióból érkező két válogatottal és Ausztrália együttesével egészül ki.

Borítókép: waterpolo.hu

További tartalmak